geri dön

Yandex Maili Outlook'a Kurma

1.Adım:

Bilgisayarınızda kurulu olan Outlook programını açınız ve aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi programın sol üstünde yer alan Dosya isimli menüyü açınız. Ardından "Bilgi" sekmesinden "Hesap Ayarları" altında kalan "Hesap Ayarlarını" seçiniz.

Artık kurulum ayarlarına gelmiş bulunuyoruz.

2.Adım:

Kurulum aşamasında gireceğiniz bilgilerle mail adresinizi Outlook'a ekleyeceğiz. Bunun için resimleri takip ediniz ve istenilen bilgileri giriniz. İlk olarak açılan sekmeden "Yeni" butonunu tıklayınız.

3.Adım:

Sıradaki pencerede "El ile kurulum veya ek sunucu türleri" seçeneğiyle devam ediyoruz.

4.Adım:

IMAP kullanacağımız için şimdi "Pop veya IMAP" seçeneğini seçiyoruz.

5.Adım:

İşte şimdi hesap bilgilerimizi gireceğimiz aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu sayfadaki bilgileri resimde örneğini gördüğünüz gibi kendi bilgilerinizle doldurunuz. Lakin şu ayarları direkt resimdeki gibi giriniz:

Hesap Türü: IMAP
Gelen Posta Sunucusu: imap@yandex.com.tr
Giden Posta Sunucusu (SMTP): smtp@yandex.com.tr

6.Adım:

Bu bilgileri girdikten sonra "Diğer Ayarlar" yazan butona tıklayınız ve yine gereken ayarları direkt resimde işaretlenen yerlerdeki gibi doldurunuz.

Gelen sunucusu (IMAP): 993(SSL/TLS)
Giden sunucusu (SMTP): 465(SSL/TLS)

7.Adım:

Bu ayar sayfasını Tamam diyerek kaydediniz ve hesap bilgilerini girdiğiniz sayfada İleri diyerek devam ediniz. Küçük bir doğrulama işlemi sonrası hesabınız kurulmuş olacak ve Outlook programı içerisinde mail adresinizi görebileceksiniz.