Google ADS Yönetimi

Google Ads Yönetimi, metin ya da görsel baz alınarak oluşturulmuş bir reklam modeli olarak kabul edilmektedir. Web sitesi sahipleri ve reklam vermek isteyen ajanslar tarafından sık sık kullanılan bu alternatif belli limitler içerisinde verilen reklamları ifade etmektedir. Bu reklamlar dönüşümleri ölçülebildiği için markalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. 

Google Ads Nasıl Çalışır?

Reklamların en önemli seçeneklerinden bir tanesi olan Google Ads, bir çeşit açık arttırma sistemi olarak değerlendirilmektedir. Seçilen anahtar kelimeler, yerleşimler ve kalite puanı gibi pek çok detay dikkate alınarak reklam ücretlendirmesi gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de verdiğiniz reklamın daha fazla gösterilmesi ve dönüşüm oranlarının arttırılması adına anahtar kelime seçimini titizlikle gerçekleştirmek gerekmektedir. 

‘Web sitesi tasarımı’ alanında hizmet veren bir marka olarak ‘web sitesi tasarımı’ anahtar kelimesini kullandığınızda bu anahtar kelimeyi yazarak aramaya yapan kullanıcılar sizin reklamınıza denk gelecektir. Bunun yanı sıra web sitesi tasarımı ile alakalı yayın yapan video ve içerik portallarında da reklamınızın görüntülenmesi mümkündür.

Reklam verirken spesifik anahtar kelimeler kullanmak Google Ads sonuçlarında daha kaliteli alternatiflere kapı aralamayı sağlar. Bu nedenle de Ads konusunda dikkat çeken seçeneklerden faydalanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Google Ads Yönetiminin Önemi

Dijitalleşen dünyada da firmaların geniş alanlarda faaliyet gösterebilmesi için dijital pazarlama çalışmalarına ihtiyaç vardır. Bunlardan bir tanesi de Google Ads çalışmalarıdır. Profesyonel bir şekilde sunulan Google Ads yönetimi ile firmaların Google’daki aramalarda müşterilerinin karşısına çıkabilmesi mümkündür. Organik bir trafik sağlamasa dahi Google Ads yönetimi, hedef kitlenize ulaşmanızda önemli bir unsurdur. Örneğin, bir oto çekici firmasıysanız Ankara oto çekici anahtar kelimesinde Ads çalışmaları yapmanız bu alanda arama yapan kullanıcıların karşısına çıkar. Bu da kullanıcıların firmanız ile iletişime geçmesini sağlar. 

Profesyonel Google Ads Çözümleri

Google Ads çözümleri konusunda beklentilerinize cevap verecek bir sonuca ulaşmak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece FNP Dijital olarak oluşturduğumuz ekibimizin profesyonel yaklaşımlarından fayda sağlamak olacaktır. Standartların ötesinde bir hizmet ve çok daha fazlasını sizlerle buluşturan hizmetlerimize bir göz atın!